Добруджа измъкна победата в голяма драма с Монтана

цска добруджа 07~01

Тимът на Добруджа 07 (Добрич) започна с драматичен успех четвъртфиналната серия в Суперлигата. Волейболистите на Пламен Христов се наложиха като домакини над Монтана с 3:2 (29:31, 25:21, 19:25, 25:20, 15:11) в първата среща помежду им, изиграна в зала „Добротица“. Така добричлии взеха реванш за двете поражения през сезона – с 2:3 и 1:3 гейма.

Двата отбора тръгнаха равностойно, след което домакините взеха преднина. Това бе за кратко, след което състезателите на Монтана обърнаха резултата. Последваха нови обрати, след което гостите поеха инициативата и поведоха. Интригата се запази, разигра се истински екшън и в крайна сметка, след 7 геймбола монтанчани затвориха за 1:0 гейма.

Във втория гейм ситуацията бе идентична до средата. Ролите се сменяха до 17:16, след това обаче момчетата на Пламен Христов оформиха стабилна преднина и излязоха напред. Опонентът се доближаваше, но след 25:21 добричлии показаха класа и изравниха резултата.

В третата част гостите хванаха верния ритъм и доминираха от началото. В следващите минути нямаше интрига, като част от дистанцията бе скъсена едва при 22:16. До края играчите на Даниел Пеев нямаха проблеми и отново поведоха.

Четвъртият гейм бе под диктовката на Добруджа. Волейболистите от Северозапада се доближаваха до противника, но след 16:14 „зелените“ от Източна България се откъснаха. Домакините не срещнаха особени трудности и мачът влезе в тайбрек.

Там битката бе за всяка топка и всяка точка. Положението се запази до 7:7, последва силна серия на Добруджа. Воденият от Пламен Христов тим записа няколко поредни точки и когато нещата вече изглеждаха предопределени, монтанчани се мобилизираха. Това обаче не бе достатъчно и нови силни минути за домакините донесоха победата при 15:11 и крайното 3:2.

Реваншът е на 23 март (събота) в Монтана. Ако се стигне до трети мач, той ще се изиграе на 26 март (вторник).