Страхотен триумф! Владинова грабна титлата от многобоя в Лисабон

владинова1

Невяна Владинова спечели златния медал в многобоя на Международния турнир в Лисабон. След много силна представяне във втория ден на надпреварата тя събра 80.250 т.

Така Невяна изпревари другата българка Катрин Тасева, която заслужи сребърния медал в многобоя.

Катрин започна много силно и първа получи оценка над 20 на турнира (20.500 на бухалки), но допусна грешки на топка и обръч, за да завърши със сбор от 77.850 т.

Бронзовото отличие спечели представителката на Япония Кахо Минагава, а четвърта се класира Юлиана Телегина от Израел.

Боряна Калейн изигра една отлично счетание с топка и получи оценка от 21.400 – нещо, което тя постига за първи път на състезание. Калейн се нареди на на 5-то място в многобоя, Татяна Воложанина е 6-та.

Невяна Владинова ще участва на всичките 4 финала на удредите. Катрин Тасева ще играе на бухалки и лента, а Боряна Калейн на топка и обръч.