Любимец на Сектор Б яде здрав пердах в Чехия, 16-годишен талант бележи

роман прохазка

Виктория (Пилзен) допусна разгромна загуба с 0:4 от Спарта (Прага) и значително намали шансовете си да спечели титлата в Чехия. Отборът на бившия халф на Левски Роман Прохазка е втори в класирането с 55 точки, а начело е Славия (Прага) с 58 и мач по-малко.

16-годишният талант на домакините Адам Хложек получи шанса да е титуляр и откри резултата още в 10-ата минута с глава. Виктория пропусна няколко възможности да изравни и наказанието не закъсня. В 29-ата минута Канга Гелор реализира дузпа и Славия поведе с 2:0. Другите голове за столичани бяха дело на Михал Сачек и Матей Пулкраб през второто полувреме.

Въпреки убедителната победа, Спарта е на трето място и изостава с цели 11 точки от градския си съперник Славия.