Гълъбинов и неговият Специя продължават с пропадането в Серия Б

Андрей Гълъбинов с екипа на Дженоа

Два гола на Федерико Бонацоли във всяко от полувремената донесоха изненадваща победа на Падова с 2:0 над Специя в среща от 28-ия кръг на Серия „Б“. Андрей Гълъбинов влезе като резерва за домакините, които вече имат 4 загуби от последните си 5 мача и не показват, че са способни да се преборят за промоция в елита на италианския футбол.

Преди този мач Падова беше на дъното, но успя да се възползва от грешките в защитата на Специя и да си тръгне с много ценни три точки. Бонацоли откри резултата с красиво попадение в 16-ата минута, а в 55-ата отблизо удвои аванса на тима си. Между двата гола домакините направиха много пропуски и в крайна сметка останаха с празни ръце.

Специя е на 9-о място в класирането, а лидер е Бреша. Палермо на Ивайло Чочев е на втора позиция, а Козенца на Андреа Христов еее на 11-о място.