Исторически успех за Ботев (Враца) над аутсайдера Верея, Домо пропусна да отбележи в мач №200

Левски Ботев Враца 16 Радост

Ботев (Враца) за първи път в историята си записа 9 победи в елита на българския футбол. Момчетата на Сашо Ангелов подобриха върховото постижение от 8 успеха днес с класическото 3:0 над аутсайдера в първенството Верея. Даниел Генов изигра много силен мач, отчитайки се с гол и асистенция.

Мартин Кавдански откри резултата с глава в 19-та минута, след меле в наказателното поле пред Генадий Ганев. Верея отговори с няколко неочаквано добри атаки, като дори стигна и до много сериозно положение, но ударът на Ковальов срещна дясната греда зад Красимир Костов.

Валери Домовчийски, който днес изигра своя мач №200 в елита, и Симеон Мечев пропуснаха да отбележат втори гол за Ботев до края на полувремето.Домовчийски удари и гредата в 50-та минута, а само 3 по-късно Даниел Генов направи 2:0. Той се разписа с атрактивен изстрел със завъртане след асистенция на Андреас Васев. Футболистът с №9 намери с перфектен пас Петър Атанасов на втора греда и крилото оформи крайното 3:0 в срещата.

Ботев (Враца) поне временно се изкачи на 9-о място в Първа лига с 30 точки, изпреварвайки Локо Пд и изравнявайки Славия. Верея си остава на дъното с едва 7 точки от 25 мача.

Ботев (Враца) – Верея 3:0
1:0
Кавдански 19′
2:0 Генов 53′
3:0 Атанасов 57′

Ботев: 33. Костов, 11. Васев, 3. Кавдански, 18. Миланов, 37. Керчев, 7. Вълчев (19. Михайлов 82′), 88. Апостолов, 23. Мечев, 10. Атанасов (14. Будинов 86′), 9. Генов (17. Вушурович 74′), 30. Домовчийски (к)
Старши треньор: Сашо Ангелов

Верея: 22. Ганев, 4. Мачадзе (к), 30. Гвазава, 14. Иванов, 21. Тимоте (3. Коуроупис 69′), 33. Нтойа, 18. Доброволски, 11. Станчев, 77. Ковальов, 9. Ризванович (24. Христов 76’), 19. Аурелиен (32. Рюстемов 63′)
Старши треньор: Олександър Севидов

Жълти картони: Кавдански (Ботев); Станчев, Рюстемов (Верея)
Главен съдия: Станимир Тренчев, София
Стадион: “Христо Ботев”, Враца