Царско село мина успешно и през Горна Оряховица по пътя към елита

локо сф - царско село (1)

Царско село победи с минималното 1:0 Локомотив (Горна Оряховица) като гост в мач от 19-ия кръг на Втора лига. Играчите на Никола Спасов бяха по-активният тим по време на целия двубой и заслужено стигнаха до успеха. Единственото попадение падна в края на първата част и бе дело на Антонио Георгиев.

След равностойно начало на мача постепенно гостите наложиха натиск. На два пъти Георги Минчев пробва да открие, но пропусна целта. Все пак резултатът бе открит в 36-ата минута. Тогава Антонио Георгиев се разписа с глава след центриране от статично положение.

След почивката Царско село отново имаше инициативата и по-добрите атаки. Минчев излезе сам срещу Евгени Александров, но реши да търси дузпа и бе декориран в жълто заради симулация. В 61-ата минута Георгиев можеше да вкара втория си гол, но нов негов удар с глава се спря в гредата. Домакините пък имаха едно единствено положение след статична ситуация, но топката мина покрай вратата.

По точи начин Царско село вече има десет точки преднина на върха. Играчите на Никола Спасов са с 52 точки, докато вторият Монтана е с 42. Тимът на Ферарио Спасов обаче по-късно днес излиза срещу ЦСКА 1948 и може да съкрати отново преднината на тима от София. Локо (ГО) пък остава с 21 точки на десето място.

ЛОКОМОТИВ (ГО) – ЦАРСКО СЕЛО 0:1
0:1 Георгиев (36)

ЛОКОМОТИВ (ГО): 14. Александров, 4. Харизанов, 83. Пенев, 5. Минков, 21. Фиданин, 27. Ангелов, 20. Пехливанов, 8. Славков, 7. Иванов, 19. Юруков, 9. Колев

ЦАРСКО СЕЛО: 12. Димитров, 25. Й. Минев, 14. В. Минев, 26. Хашев, 17. Даскалов, 44. Кацаров, 6. Георгиев, 8. Андонов, 93. Кабов, 89. Йорданов, 10. Минчев