Голям „син“ триумф в уж загубен мач! Дори 31:33 не сломи Левски на Владо Николов!

Левски Дея спорт волейбол мъже 3

Левски показа страхотен характер и постигна забележителен обрат от 0:2 до 3:2 гейма над Добруджа 07 в дербито между четвърия и третия в Суперлигата. Момчетата на Владо Николов загубиха първите две части на с 20:25 и 31:33, но и това не сломи психиката им, дори напротив. „Сините“ изиграха може би най-добрия си гейм за годината, разпилявайки съперника с 25:16 за 1:2, а след това и изравниха резултата в мача 25:21. За тайбрека вече Левски имаше и психологическо предимство, печелейки го с 15:11.

Смилен Мляков бе най-резултатен за Левски с 29 точки (1 ас, 5 блокади), трима играчи на домакините завършиха с по 14 точки – Марк Макгивърн, Теодор Богданов и Трифон Лапков. „Сините“ направиха 20 блокади срещу 12 за гостите.

За Добруджа Игор Антонюк и Велизар Чернокожев завършиха с по 19 точки.