Нов студен душ за Лудогорец! Дуото Неделев – Вутов смълча разградчани, столът на Сухия се клати

лудогорец-ботевпловдив2

Лудогорец записа втора грешна стъпка след подновяването на първенството в Първа лига. У дома разградчани стигнаха само до равенството 1:1 срещу Ботев (Пловдив). Така след ремито с Верея в предишния кръг столът на треньора Антони Здравков се разклати много сериозно. Джоди Лукоки изведе Лудогорец напред в резултата в 47-ата минута, а в 68-ата Антонио Вутов изравни. Канарчетата завършиха мача и с човек по-малко, след като в рамките на няколко секунди Вутов си изкара два жълти картона.

Първото полувреме на двубоя определено бе по-слабото като темпото бе сравнително ниско, а головите положения истинска рядкост. Все пак домакините бяха по-активният отбор на терена. Пред Вандерсон се откри най-сериозната опасност през тези 45 минути. В 37-ата минута той получи чудесен пас от Джоди Лукоки, но от непосредствена близост стреля встрани от гредата.

Ботев също имаше една добра опасност в добавеното време, която произлезе от подхлъзване в наказателното поле на Козмин Моци. Така Лъчезар Балтанов взе топката, но не успя да стреля и върна назад, а в крайна сметка Васил Шопов стреля безуспешно.

Второто полувреме започна с гол още в 47-ата минута. Антон Недялков центрира отляво към наказателното поле, където връхлитащият към топката Лукоки засече от няколко метра за 1:0. Малко след това Лукоки имаше шанс да реализира и втори гол след грешка в отбраната на Ботев, но останал сам срещу Даниел Кайзер се засуети.

В 68-ата минута Ботев стигна до изравнителен гол след прекрасна комбинация между Тодор Неделев и Антонио Вутов. Неделев преодоля елегантно Рафаел Форстър, след което меко центрира към Вутов, който на свой ред засече от воле. Топката се удари в земята, след което влетя във вратата на Пламен Илиев.

Тони Здравков реагира с включването в игра на Адриан Попа вместо позагубилия се Лукоки. Малко преди гола пък Якуб Швиерчок замени контузилия се Клаудиу Кешеру. Именно Швиерчок бе най-активен в следващите минути като в рамките на няколко минути отправи няколко опасни удара, при които обаче Кайзер се справи.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ ПЛОВДИВ 1:1
1:0 Джоди Лукоки (47)
1:1 Антонио Вутов (68)

Лудогорец: Пламен Илиев – Антон Недялков, Рафаел Форстър, Козмин Моци, Сисиньо – Лукас Саша, Яцек Горалски – Вандерсон, Марселиньо, Джоди Лукоки – Клаудиу Кешеру

Ботев: Даниел Кайзер – Кардосо да Силва, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Джонатан Соуза – Радослав Терзиев – Антон Карачанаков, Васил Шопов, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев – Антонио Вутов.