Хиршер стана първия, спечелил 4-а поредна година над половин милион от състезания!

7 Dni Sport18.02.2019
марсел хиршер

Марсел Хиршер стана първия скиор в историята, спечелил 4 поредни години по над половин милион евро от наградни фондове на състезания!

Към момента знаменитият австриец е заработил през сезона 531 211 евро! За последните 8 години пък приходите му са над 4 милиона евро!

Все пак пред Хиршер, който и тази година ще е безапелационен шампион, има нова цел – да прескочи границата от 700 000 спечелени евро за сезон.

Досега най-доброто му постижение е през миналия сезон, когато си зарамоти 669 681. Сега на Хришер му трябват 5 победи (има и варианти само с призови класирания) в оставащите за него 10 старта, за да премине феноменалната граница от 700 000 евро!

Само още 8 състезатели тази година пък са преминали гросмайсторското ниво от 100 000 евро, заработени от състезания: