Фалстарт за ЦСКА при Любо Пенев! Черно море спечели битката на „Тича“, гол от засада унищожи армейците

Едвин Джеси

ЦСКА започна със загуба пролетния дял от шампионата в Първа лига. Армейците отстъпиха с 0:2 при визитата си на Черно море във Варна. Моряците бяха по-добрият отбор на терена през по-голяма част от двубоя и заслужено стигнаха до успеха пред изпълнения до краен предел стадион „Тича“. Аристоте Ндонгала откри резултата още в 7-ата минута, а през втората част Радослав Василев оформи крайния резултат. В двубоя пък Любослав Пенев направи своя официален дебют начело на ЦСКА при своето трето завръщане начело на отбора. Домакините пък завършиха мача с човек по-малко, след като Васил Панайотов бе отстранен заради два жълти картона.

Победата бе изключително важна за Черно море в битката за място в топ 6. В същото време ЦСКА не се възползва от грешката на Лудогорец и разградчани вече имат аванс от седем точки пред „червените“.

Черно море започна по-добре мача, докато ЦСКА влезе трудно в срещата. Моряците поведоха още с първото по-сериозно положение, което създадоха пред вратата на ЦСКА. В 7-ата минута Мартин Минчев преодоля двама играчи на ЦСКА и центрира в наказателното поле, където Николай Бодуров сбърка в опита си да изчисти топката с глава и я прати на пътя на Аристоте Ндонгала, който с глава я прати във вратата на Витаутас Черниаускас.

Най-доброто положение за „червените“ през първото полувреме бе в 35-та минута. Тиаго Родригес с чудесен извеждащ пас намери Али Соу в наказателното поле на Черно море. Гамбиецът стреля, а Дюлгеров успя да се справи и да избие в корнер.

СНИМКИ ОТ ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Юго Канонго центрира в наказателното поле на ЦСКА в 41-та минута, където Радослав Василев стреля, но неточно в аут.

Второто полувреме започна с хаотичен натиск от ЦСКА, но той не водеше до нищо по-интересно пред вратата на „моряците“. Така се стигна до 62-ата минута, в която домакините вкараха второ попадение. Първо Ндонгала стреля с глава, Черниаускас отби, последва нов шут на нападателя, който се отби в гредата, за да се стигне до добавката на Радослав Василев след него за 2:0. Впоследствие обаче се оказа, че попадението е от засада, която идва при първия изстрел на конгоанеца.

„Червените“ отказаха да се предадат и продължиха да натискат своя съперник, но така и не стигаха до попадение.

В 80-ата минута на двубоя бившият футболист на Левски Васил Панайотов получи втори жълт картон и респективно не доигра мача.

До края на мача столичани опитаха да се върнат в мача с численото си преимущество, но в крайна сметка до гол не се стигна и те загубиха с 0:2.

Така ЦСКА остава втори с 45 пункта и вече изостава на 7 точки от лидера Лудогорец. Левски е трети с 4 пункта и среща по-малко от „червените“. Черно море от своя страна пък е шести в класирането на Първа лига, имайки 31 точки в актива си.

Черно море – ЦСКА 2:0
1:0 Аристоте Ндонгала (7)
2:0 Радослав Василев )62)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 2. Цветомир Панов, 4. Виктор Генев, 70. Пламен Димов, 41. Юго Кононго – 71. Васил Панайотов, 16. Петър Витанов – 38. Аристоте Ндонгала, 21. Георги Русев (к), 90. Мартин Минчев – 10. Радослав Василев

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас – 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 2. Стойчо Атанасов, 16. Жанио Бикел – 6. Рубен Пинто – 17. Енрике Рафаел, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси – 22. Али Соу