ЦСКА не успя дори да изпоти шампионките от Марица, разликата помежду им стана двойна

1

Шампионките от Марица (Пловдив) не срещнаха никакви проблеми при гостуването си на ЦСКА (София) за 11-ия си мач от Националната волейболна лига. Волейболистките на Иван Петков разгромиха своите домакини с 3:0 (25:14, 25:15, 25:18) след само 62 минути игра.

Така „жълто-сините“ продължават да са начело в класирането пълен актив от 33 точки (11 победи), ЦСКА е четвърти със 17 точки (6 успеха, 5 загуби).

Разликата в класата между двата отбора пролича още в първите минути на двубоя и Марица бързо поведе с голяма разлика. Капитанката Нася Димитрова беше във вихъра си и наниза седем точки за крайното 25:14 в първия гейм. Във втората част „жълто-сините“ започнаха да се забавляват на терена, което обаче ги поразсея и те позволиха на противника да си повярва. Все пак силен гейм направи Мирослава Паскова и със седем точки към своята сметка тя помогна на своите да изковат още един убедителен резултат – 25:15. Надмощието на гостенките продължи и в третата част, а влязлата от ъгъла Александра Миланова оформи категоричната победа с два поредни мощни аса за 25:18.

Мира Паскова стана топреализатор на мача с 13 точки. Нася Димитрова (4 ас, 2 блокади) и Алекзандра Холстън (1 ас, 2 блокади) добавиха по 12 точки. За „червените“ Борислава Съйкова приключи с 10 точки (1 ас).

В следващия 12-ти кръг Марица посреща Раковски (Димитровград) в зала Колодрума на 23 февруари (събота) от 18:00 б.в.

Три дни по-рано, в сряда от 18:00 б.в., момичетата на Иван Петков посрещат френския шампион Безие (Безие) в търсене на първата си победа в груповата фаза на Шампионската лига.