Не просто зала, а крепост! Няма кой да се опре на ЦСКА във „Васил Симов“

7 Dni Sport13.02.2019
цска пирин волейбол мъже ~08

Волейболистите на ЦСКА записаха 14-а победа от началото на сезона в Суперлигата, след като се справиха с гостуващия Пирин (Разлог) с 3:1 (25:14, 21:25, 25:13, 25:23) в мач от 17-ия кръг, който се игра в столичната зала “Васил Симов”. Така армейците продължават победната си серия в своята зала, където цял сезон не се намери някой, който да вземе нещо от ЦСКА.

Възпитаниците на Александър Попов прегазиха гостите в първата част с 25:14. Във втория гейм в игра за гостите се появи капитанът им Благовест Катранджиев, който заздрави посрещането и Пирин поведе с 16:12 след ас на Радослав Попов. Благовест Катранджиев донесе и успеха на пиринци във втората част с 25:21.

В третата част “червените” отново вдигнаха оборотите и лесно стигнаха до успех с 25:13.

Четвъртата част бе най-интересна и оспорвана и вървеше точка за точка, но в крайна сметка Христо Цветанов и съотборниците му я затвориха с 25:23 и мача с 3:1 гейма.

Диагоналът Венцислав Георгиев заби 22 точки (2 аса, 1 блок, 58% ефективност в атака) за успеха.

Пламен Шекерджиев добави още 17 точки (1 ас, 3 блока, 43% ефективност в атака, 45% перфектно и 85% позитивно посрещане). Симеон Александров записа 11 точки (1 ас, 1 блок, 60% ефективност в атака, 29% перфектно и 46% позитивно посрещане), а 40-годишният Христо Цветанов се отличи с 10 точки (5 блока, 56% ефективност в атака).

За Пирин Радослав Попов записа 13 точки (2 аса, 42% ефективност в атака, 26% перфектно и 57% позитивно посрещане), а Йордан Желязков добави още 9 точки (2 блока, 42% ефективност в атака).

Така ЦСКА вече има в актива си 40 точки (14 победи и 3 загуби), с което заема второ място във временното класиране. Пирин допусна 9-а загуба и с актив от 27 точки и е 7-и в класирането.

В следващия 18-и кръг ЦСКА гостува на шампиона Нефтохимик 2010 в Бургас на 18 февруари от 18,30 часа.
Пирин пък е домакин на Монтана на 17 февруари.

ЦСКА – ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:14, 21:25, 25:13, 25:23)
ЦСКА: Владимир Станков 6, Венцислав Георгиев 22, Симеон Александров 11, Пламен Шекерджиев17, Христо Цветанов 10, Тодор Костов 4 – Мартин Божилов-либеро (Ивайло Стефанов)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
ПИРИН: Николай Манчев 3, Денис Нилсън 5, Георги Елчинов, Радослав Попов 13, Костадин Гаджанов 7, Петър Бъчваров 8 – Христо Колев-либеро (Любомир Телкийски, Виктор Копанаров-либеро, Мартин Кръстев, Йордан Желязков 9, Благовест Катранджиев 5)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.