ЦСКА се отърва от резил за Купата, Берое и Марица прегазиха аутсайдери

Цска Перун волейбол жени 10

Женският волейболен отбор на ЦСКА се отърва от голям резил за Купата на България, след като изоставаше с 0:2 гейма от Раковски в залата в Димитровград. „Червените“ се върнаха в мача до 2:2 и в тайбрека дори имаха два мачбола, които обаче пропиляха и в крайна сметка домакините спечелиха с 3:2 (25:16, 25:18 , 15: 25, 23:25, 16:14 ). Добрата новина за ЦСКА е, че 1/4-финалите от турнира се играят на разменено гостуване и след 2 седмици в София ще имат шанс за поправителен.

В другите две срещи, които се играха по същото време фаворитите нямаха никакви проблеми. Берое надигра Казанлък с 3:0 (25:23, 25:11, 25:16), а Марица буквално разпиля Перун за 47 минути с 3:0 (25:11, 25:5, 25:7).