Левски си върна на ЦСКА за загубата от първия полусезон

_49T6394

Левски записа страхотна победа над ЦСКА във волейболното вечно дерби. „Сините“, водени от Владо Николов, се наложиха с 3:1 (28:26, 22:25, 25:17, 25:23) и нанесоха жесток удар по шампионските амбиции на вечния враг. „Червените“ остават на второ място с 37 точки и мач по-малко от лидера в Суперлигата Хебър, който има 38 в актива си. Левски вече е с 31 т. и преди останалите мачове от кръга е на трето място в класирането.

Мачът се проведе само пред поддръжници на „сините“, като фенове на армейците не бяха допуснати. Треньорът на ЦСКА Сашо Попов отново бе на скамейката, като ръководеше мача след три поредни срещи, в които отсъстваше поради здравословни причини.

Интрига имаше още от старта на мача, като първия гейм бе изключително оспорван и напрегнат. След проблеми на ЦСКА в посрещане, „сините“ поведоха със 17:12., но не успяха да задържат разликата. След силна серия от сервис на Симеон Александров „червените“ стопиха пасива си и изравниха играта. Развоят точка за точка продължи до края на гейма, като и двата съперника се бореха със зъби и нокти. В крайна сметка, на четвъртата си възможност, левскарите успяха да се наложат. Успешна атака на Смилен Мляков даде точка аванс в тяхна полза – 27:26. При последвалото разиграване състезателят на армейците Пламен Шекерджиев спаси много трудна топка отскочила извън полето, но я прати в тавана на залата и Левски спечели първата част с 28:26.

Втората част отново започна равностойно, след което ЦСКА се откъсна при 14:9, когато на начален удар бе Пламен Шекерджиев. Той затрудни посрещането на съперника, а благодарение и на добрата си защита „червените“ започнаха да диктуват играта. Левски успя да се доближи само до 2 точки разлика – 20:22, след което ЦСКА наложи волята си и изравни играта 1:1 гейма.

В началото на третия гейм за Левски влезе Милослав Димов на мястото на Богданов. Много силни моменти отбеляза Трифон Лапков – след негова серия от сервис Левски поведе с 14:8. Ивайло Стефанов смени Александров, а малко по-късно Стефан Стоянов смени Влади Станков. Гордан Люцканов пък зае мястото мястото на Иван Петров. Левски продължи на трупа аванс и спечели гейма.

В четвъртата част ЦСКА отново пое водачеството, натисна съперника със сервис и поведе с 13:8, а по-късно и с 19:14. В този момент левскарите на свой ред се активизираха и направиха страхотен обрат. С характер и воля „сините“ успяха да недделеят, а Смилен Мляков сложи финалния акорд в този гейм и крайната победа с 3:1 гейма.

ЛЕВСКИ – ЦСКА 3:1 (28:26, 22:25, 25:17, 25:23)

Лeвски: Делчо Раев, Смилен Мляков, Трифон Лапков, Гордън Люцканов, Теодор Богданов, Марк Макгивърн – Ивайло Лалов-либеро
Старши треньор: Владимир Николов

ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев, Пламен Шекерджиев, Симеон Александров, Христо Цветанов, Тодор Костов – Мартин Божилов-либеро
Старши треньор: Александър Попов