Сензация в Бургас! Нефтохимик срази Олимпиакос на Тошко Алексиев и гледа към полуфинал в Европа

нефтохимик

Тимът на Нефтохимик 2010 (Бургас) е на крачка от полуфинал в турнира за Купата на ЦЕВ, след като се наложи над гръцкия шампион Олимпиакос (Пирея) с Тодор Алексиев в състава с 3:1 (18:25, 29;27, 25:22, 25:21) в първия 1/4-финален мач от надпреварата, изигран в зала „Младост“ в Бургас.

Първият гейм бе изцяло под доминацията на волейболистите на Фернандо Бенитес Муньос. Впоследствие обаче българските първенци се мобилизираха и заиграха по-окрилено. Втората част бе доста оспорвана, като резултатът бе изравнен след 5 мачбола.

В третия гейм бургазлии поеха инициативата от самото начало и поддържаха темпото до самия край. Тодор Алексиев и съотборниците му намалиха дистанцията, но Нефтохимик излезе напред след 2:1 гейма.

Четвъртата част бе под контрола на гръцкия отбор до средата, след което българският шампион навакса изоставането си и отново поведе, довършвайки започнатото в предходните два гейма.

Най-резултатен бе Николай Учиков с 23 точки (2 аса, 1 блокада), по 13 точки добавиха капитанът Георги Петров (4 блокади) и Ален Джорджевич (2 блокади). За опонентите им Тодор Алексиев завърши с 16 точки (1 ас, 2 блокади), две повече реализира Гавин Шмит (1 ас, 1 блокада).

Така волейболистите на Николай Желязков са съвсем близо до класиране на полуфинали, като се нуждаят от победа, за да постигнат най-големия си успех на европейската сцена. От друга страна Олимпиакос трябва да търси победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. „златен“ гейм. Срещата е на 14 февруари (четвъртък) в Рентис (Гърция).