Топ талантът на Ботев с фамозен гол, спаси тима си от загуба в първата контрола в Турция

Витоша Бистрица Ботев Пловдив (30)

Ботев завърши 1:1 с Радник (Сурдулица) в първата си контрола от лагера в Турция. Двубоят бе отложен от вчера заради бурята в Анталия, а днес се наложи да бъде променен и терена, на който се игра.

Ботев започна силно мача и на два пъти до 10-та минута Тодор Неделев можеше да открие резултата. Първият му удар мина покрай вратата, а вторият бе избит от вратаря.

В 23-та сърбите откриха резултата след грешка в средата на терена и извеждащ пас за Златанович, който безпроблемно преодоля Чворович.

Антони Вутов изпусна отличен шанс за изравняване в 60-та минута преди в 76-та младият Слави Шопов да разстреля сръбския вратар с красив изстрел от воле.

Следващата контрола на Ботев е на 29 януари срещу Пяст Гливице (Полша)

Съставът на Ботев: Иван Чворович, Радослав Терзиев, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Джонатан Перейра, Тодор Неделев, Лъчо Балтанов, Васил Шопов, Антон Карачанаков, Антонио Вутов (Даниел Кайзер, Атанас Ташолов, Костадин Ничев, Атанас Зехиров, Радослав Апостолов, Станислав Шопов, Крис Добрев, Иван Василев)