Циципас отпадна на полуфинал на Australia Open, но с един милион в джоба

7 Dni Sport24.01.2019
2019 Australian Open - Day [INSERT number]

Рафаел Надал е първият финалист на Откритото първенство на Австралия. Световният №2 се наложи с 3:0 сета над сензацията в турнира Стефанос Циципас, в отделните части 6:2, 6:4, 6:0.

От самото начало на двубоя Надал наложи темпото си на игра и не остави никакъв шанс на звездата на София Оупън 2019.

Два пробива осигуриха на Матадора спечелването на откриващия сет – 6:2. През втората част Циципас успя малко да изравни играта и интригата се запази до 4:4, след което Надал записа брутална серия от 8 последователни гейма, които му осигуриха победата.

Надал се класира за финал в турнира без загубен сет за първи път в кариерата си. Общо Рафа ще спори за титлата в Австралия за пети път, като до момента има един трофей и три загубени финала. Неговият съперник ще бъде определен в петък от срещата между Новак Джокович и Люка Пуй.

Рафа приключи срещата с 28 печеливши удара и едва 14 непредизвикани грешки. Циципас направи 17 уинъра и допусна 22 грешки.

С достигането си до полуфинала гръцката звезда заработи един милион долара от наградния фонд.