„Зеленият” кошмар пак застигна волейболния хегемон, биха го на нула в Добрич

добруджа

Тимът на Добруджа 07 (Добрич) постигна осми успех в Суперлигата, след като надигра категорично за втори път този сезон Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) в мач от 12-и кръг, изигран в зала „Добротица“.

Момчетата на Пламен Христов доминираха през по-голямата част от срещата. Единствено в третата част двата тима бяха равностойни, а в края на гейма шампионите излязоха напред. Не се случи нищо повече и добруджанци се поздравиха с чиста победа.

Така Добруджа заема третата позиция с 26 точки (8 успеха, 4 загуби), Нефтохимик е на пето място с 21 точки (7 победи, 5 загуби).

В следващия кръг добричлии гостуват на ЦСКА, като мачът е на 25 януари (петък). Бургазлии пък срещат Марек Юнион-Ивкони.