Бивш бероец и новият му отбор съсипаха ЦСКА за 11 минути, „червените“ не можаха да уцелят вратата без Мауридес

1

ЦСКА загуби с 1:3 втората си контрола от лагера в Испания. „Червените“ бяха надиграни от унгарския Академия Пушкаш, в чийто редици като титуляр започна новопривлеченият от Берое централен защитник Камен Хаджиев. Унгарците вкараха и трите си попадения в рамките на 11 минути през второто полувреме. Играчите на Нестор Ел Маестро създадоха достатъчно ситуации за гол, но в нито една от тях не успяха да нанесат класен завършващ удар. Тимът бе без бразилския си таран Мауридес, който замина за Австрия, за да финализира трансфера си в местния Рапид (Виена).

Мачът започна с две спасявания на Витаутас Черниаускас до 10-та минута, а Божидар Чорбаджийски стреля слабо с глава за ЦСКА. До края на полувремето Енрике Рафаел, Стивън Перейра и Едвин Джеси опитаха късмета си, но никой от тях не успя да уцели вратата.

На почивката за „червените“ в игра се появиха Петър Петров, Николай Бодуров, Ангел Лясков, Валентин Антов, Евандро, Жоржиньо, Йоан Бауренски и Никола Борисов на местата на Черниаускас, Чорбаджийски, Перейра, Секулич, Бикел, Малинов, Джеси и Соу.

Вратарят Петров направи страхотно спасяване само 2 минути след началото на второто полувреме, а Евандро изпусна най-чистият шанс за ЦСКА в мача, стреляйки в обсега на унгарския страж в 51-та минута.

Последваха силни минути за Академия Пушкаш и три гола в 54-та, 62-та и 65-та минути. Арбули откри след флангова атака отдясно, а Латифи направи 2:0 след образцови действия в половината на ЦСКА. Класическата преднина за унгарците оформи Трайковски, който се възползва от слаби действия в наказателното поле след корнер и с кинжален удар не остави шанс на Петров.

Кирил Десподов се появи в игра в 66-та минута и само 7 по-късно навърза няколко играчи в бяло, но изстрелът му бе блокиран. Неговото влизане и това на Тиаго Родригес в 77-та минута раздвижиха атаката и „червените“ успяха да стигнат до почетно попадение в 81-та минута чрез португалеца. Евандро пусна страхотен пас за португалеца , който просто задължи плеймейкъра да отбележи очи в очи с вратаря.

ЦСКА остава без победа в контролите си до момента, след като направи 1:1 с Бохум преди няколко дни. Следващата проверка на „червените“ е срещу китайския Шанхай Шенхуа на 23 януари, сряда.

ЦСКА – АКАДЕМИЯ ПУШКАШ 1:3