Чико и „Канте на проби“ блестят на „Лаута“, Локо бие с голове за едно полувреме

Локо Пд - Ален Ожболт

Локо Пд победи Локо ГО с 2:0 в контрола, играна пред около стотина зрители на „Лаута“. Момчил Цветанов изработи и двата гола за Смърфовете, които бяха дело на Ален Ожболт във 2-та и каращият проби Мохамед Айдара в 39-та минути. Сенегалецът, когото Бруно Акрапович сравни със световния шампион Н’Голо Канте, също бе сред най-добрите на терена, като впечатли в средата на терена.

Пловдвивчани можеха да спечелят и по-изразително, но през втората част Анте Аралица изпусна две чисти положения, а попадение на Абделхаким Буна бе отменено заради засада.

В четвъртък Локо игае с Черноморец Балчик последната си проверка на Лаута, преди заминаването на лагер в Турция.

Състав на Локо Пд за първото полувреме: Мартин Луков, Стивън Езе, Димитър Везалов, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Игор Банович, Мохамед Айдара /на проби/, Димитър Илиев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен и Ален Ожболт

Локо Пд второ полувреме: Илко Пиргов, Мустафа Абдулахи, Асен Георгиев, Лукас Масуеро, Абделхаким Буна, Янко Ангелов, Парвизджон Умарбаев, Елитон Жуниор, (Уирис Густаво), Анте Аралица (Октай), Петър Рогозенски (Филип Колев)