Н’Кололо развинти груби руснаци в дебюта си за Левски, гредата спаси „сините“ от загуба в първата контрола

Левски Ботев Враца 23 Славиша Стоянович

Левски направи 1:1 с Уфа в първата си контрола за 2019 г. В Ларнака „сините“ бяха по-силният отбор през първите 60 минути, но след това изглежда тежките тренировки от началото на лагера в Кипър повлияха и руснаците изпуснаха да спечелят мача. Силно за столичани игра каращият проби Жордан Н’Кололо, който освен, че отбеляза попадението за тима на Славиша Стоянович, направи и немалко добри пробиви и центрирания, които обаче не бяха оползотворени. Той стартира като титуляр заедно с норвежкия централен защитник Магнар Йодегаард, който също кара тестове в тима. Николай Михайлов направи повторен неофициален дебют от първата минута.

Руснаците пък играха на ръба на позволеното и на няколко пъти се наложи съдията на срещата да укротява футболистите на „сините“ след груби влизания в краката им.

Левски взе инициативата от началото и застраши вратата на руснаците с няколко опасни центрирания в първите 10 минути. От другата страна Михайлов увисна и се наложи Нганиони да чисти пред крака на нападател в зелено.

В 14-та минута Н’Кололо стреля силно от 20-тина метра, но в обсега на вратаря. В 20-та „сините“ получиха пряк свободен удар фронтално срещу мрежата и каращият проби французин го превърна в гол, пращайки топката точно до лявата греда.

Ивайло Найденов предотврати изравняването след колективна грешка в „синята“ защита 5 минути по-късно, а в 30-та другият играч на проби в Левски – Магнар Йодегаард, изпусна да направи 2:0 с мощен удар от въздуха. Н’Кололо центрира на сантиметри над главата на Буш в 44-та минута и това бе последната възможност за попадение през първата част.

На почивката Славиша Стоянович направи доста промени. На терена влязоха Николай Кръстев, Милош Цветкович, Жерсон Кабрал, Станислав Костов, Иван Горанов, Давиде Мариани, Хали Тиам и Нуно Рейш. Излязоха Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Магнар Йодегаард, Луи Нганиони, Антони Белмонт, Илия Юруков, Жордан Н’Кололо и Серджиу Буш.

Хали Тиам с глава не успя да преодолее руския вратар в 49-та минута, а 7 по-късно Уфа изравни от дузпа. Вратарят Николай Кръстев повали Бизяк след слабо връщане назад на Мариани. Потърпевшият превърна наказателният удар в изравнителен гол.

Руснаците можеха да направят и обрат, но в 73-та минута топката срещна гредата, а в 77-та бранител на Левски изчисти пред крака на Кругавой на метър от голлинията. В 82-та Кръстев направи страхотно спасяване, затваряйки ъгъла на нападател на руснаците, излязъл очи в очи с него.

Илия Димитров и Станислав Костов пък изпуснаха да донесат победата на Левски с удари от наказателното поле в заключителните 10 минути.

Следващата контрола на Левски е на 25 януари срещу китайският Хенан, в който играе и бившият футболист на ЦСКА Фернандо Каранга.

ЛЕВСКИ – Уфа 1:1
1:0 Н’Кололо (21)
1:1 Бизяк (57-д)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Николай Михайлов (46-Николай Кръстев), Ивайло Найденов (46-Милош Цветкович), Давид Яблонски, Магнар Одегаард (46-Нуно Рейш), Луи Нганиони (46-Иван Горанов), Антони Белмонт (46-Кали Тиам), Илия Юруков (46-Давиде Мариани), Паулиньо (63-Станислав Иванов), Габриел Обертан (63-Илия Димитров), Джордан Н`Кололо (46-Жерсон Кабрал), Сержиу Буш (46-Станислав Костов)

Уфа: Александър Беленов, Павел Аликин, Дмитрий Живоглядов, Боян Йокич, Александър Пуцко, Йонуц Неделчару, Иван Пауревич, Веролюб Салатич, Оливие Тил, Дмитрий Сисуев, Силвестър Игбун