Хебър пречупи Марек и чака победителя от Левски – Монтана

Цска Хебър волейбол мъже 6

Отборът на Хебър (Пазарджик) е третият полуфиналист в турнира за Купата на България. Волейболистите на Атанас Петров се наложиха над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (30:28, 25:23, 25:13) в 1/4-финална среща, изиграна в зала „Васил Левски“.

Треньорите заложиха на следните стратови състави:

Хебър: Стойко Ненчев, Иван Станев, Брадли Гънтър, Венцислав Рагин, Мартин Симеонов, Александар Ляфтов, Петър Каракашев – либеро

Марек: Стефан Георгиев, Ивес Мутабази, Ангел Велков, Светослав Иванов, Борислав Апостолов, Павел Душков, Георги Михайлов – либеро.

Двата тима стартираха равностойно двубоя. Волейболистите на Хебър повеждаха на няколко пъти, но съперникът оказа стабилна съпротива и остана в играта. При 18:18 Георги Чалъков замени Мартин Симеонов. Положението на терена ставаше все по-напечено. Драмата бе до краен предел – борбата бе за всяка точка, битката ставаше все по-сериозна. В крайна сметка пазарджиклии затвориха след 6 геймбола и 30:28. Хебър превъзхождаше съперника в посрещане и сервис, в атака пък гостите бяха по-добри.

Във втората част двата тима стартираха без промени. Дупничани тръгнаха силно и успяха да удържат темпото. „Тигрите“ се доближаваха до опонентите си, но те съумяваха да увеличават преднината си. В игра влезе освободеният от Нефтохимик 2010 Александър Симеонов. Пазарджиклии стопиха пасива до 16:17, но атака на Ивес Мутабази отново добави интрига. В следващите минути двата тима се догонваха и в крайна сметка резултатът бе изравнен – 19:19. Волейболистите на Марек не останаха безучастни и отново поведоха с две точки. Момчетата на Атанас Петров отвърнаха на удара, давайки сериозен отпор и след два аса на Стойко Ненчев поведоха за първи път в частта (22:21). Домакините се откъснаха и спечелиха втория гейм при минимална преднина. Атаката и посрещането бяха ключови за развоя на резултата.

В третата част състезателите от Пазарджик бяха непоколебими и не позволиха на опонента да противодейства. „Тигрите“ показаха най-категоричната си игра от началото на мача и благодарение на страхотния си сервис извоюваха стабилна преднина, а с това и чистата победа след 25:13. Стойко Ненчев и Брадли Гънтър бяха главните герои на този елемент, като записаха серии от асове и доринесоха за крайния успех.

Така утре (12 януари) Хебър се изравя срещу победителя от двойката Монтана – Левски.