Алберт Попов спечли и двата слалома в Банско от клендара на ФИС

7 Dni Sport01.01.2019
алберт попов

Водещият ни алпиец Алберт Попов (Мотен) спечели и двата слалома за купа „Юлен“ проведени  в Банско. Стартовете са от календера на ФИС и БФСки, а организатор е „Юлен“ АД.

На отлично подготвената писта №8 Попов спечели първия слалом с общо време от 1:22,80 мин. Втори на 0,08 сек остана другия ни национал Камен Златков (Мотен), а трети на 2,46 сек е Йоанис Антонио (Гър). Във втория слалом Попов финишира за първото място с 1:23,85 мин.

Втори е третият ни представител на националния тим Йоан Тодоров („Юлен“) с 1:25,59 мин, а трети е Калин Златков („Юлен“) от Б тима на България с 1:25,76 мин. Камен Златков не завърши първия манш.

Призьорите бяха наградени от председателя на БФСки Цеко Минев и неговия заместник Георги Бобев.