Марсел Хиршер с 5-а победа в Загреб, Алберт Попов в Топ 40

7 Dni Sport07.01.2019
марсел хиршер

Марсел Хиршер спечели слалома в Загреб и записа 64-а победа за Световната купа по ски-алпийски дисциплини

Австриецът бе втори след първия манш, но записа най-добро време във втория и за пети път в кариерата си триумфира в слалома в хърватската столица.

Хиршер завърши с общо време от 1:48,.64 минути за шестата си победа този сезон. Втори остана французинът Алекси Пинтюро на 0,60 секунди след победителя, а трети е друг австриец – Мануел Фелер на две стотни след Пинтюро.

Водачът след първия манш Марко Шварц от Австрия не издържа на напрежението и още в началото на трасето пропусна врата и не завърши.

Българите Алберт Попов и Камен Златков стартираха в първия манш, като финишираха съответно на 33-о и 44-о място.

В генералното класиране за Кристален глобус води Хиршер със 756 точки, следван от Кристоферсен с 421 точки и Макс Франц (Австрия) с 408 точки. Алберт Попов е 84-и с 26 точки.