Стан Вавринка даде много надежди на българските си фенове! Изригна в Доха срещу №11 в света

7 Dni Sport02.01.2019
София Оупен 2018 7

Двукратният шампион Новак Джокович стартира с лесна победа 2019 година. Сърбинът разгроми Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:1, 6:2 за 55 минути и се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 1.3 милиона долара.

Шампионът от 2016 и 2017 година Джокович ще играе във втория кръг срещу Мартон Фучович (Унгария), който елиминира Мариус Копил (Румъния) с 6:3, 6:2, в двубой, който можем да видим и на София Оупън.

В един от най-интересните мачове за деня бившият номер 3 в световната ранглиста Стан Вавринка (Швейцария) победи третия поставен и 11-и в света Карен Хачанов (Русия) със 7:6(7), 6:4 за 1:42 часа.

Любопитното е, че в Доха Вавринка и Хачанов играха заедно на двойки. Двамата се очакват и за турнира „София Оупън“ 2019 през февруари. Швейцарецът не допусна пробив в мача и стигна до успеха, след като взе само един път подаването на съперника си – за 2:1 във втория сет.

„Много съм щастлив. Първи мач за годината, завръщам се в Доха след повече от 10 години, имаше страхотна атмосфера тази вечер. Наистина съм много щастлив са бъда тук и да имам шанс да изиграя още един мач утре“, каза Вавринка, който се завръща в Доха за първия път след 2007 година.

Шестият поставен Давид Гофен (Белгия) отпадна в първия кръг след загуба от квалификанта Рикардас Беранкис (Литва) с 6:3, 4:6, 6:7(4) за 2:18 часа. Испанецът Гилермо Гарсия-Лопес елиминира Мубарак Заид (Катар) с 6:1, 6:3, а Душан Лайович (Сърбия) победи Адриан Манарино (Франция) с 6:3, 7:6(5). Поставеният под номер 4 в схемата италианец Марко Чекинато се класира за втория кръг след успех над Сергей Стаховски (Украйна) с 6:4, 6:2. В късния мач номер 2 Доминик Тийм (Австрия) ще играе срещу Пиер-Юг Ербер (Франция).