Сензацията в Пловдив бе на косъм! Виктория Волей за малко да изхвърли лидера в Суперлигата за Купата (Всички резултати)

1

Виктория Волей затрудни максимално лидера в Суперлигата Хебър (Пазарджик), но не успя да поднесе изнедата в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. В среща от четвърти кръг на надпреварата Хебър победи като гост пловдивския клуб с 3:2 (19:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:10). По този начин играчите на Атанас Петров се класираха за финалния турнир, на който ще бъдат домакини в Пазарджик (11-13 януари).

Първата част започна равностойно, но домакините взеха аванс при 14:11, а малко по-късно дръпнаха с 20:14 и поведоха. Последва пълен обрат, след като във втория и трети гейм гостите владееха събитията на полето. В четвъртата част Виктория Волей отново показа зъби и прати мача в тайбрек. В него Хебър бе по-стабилният тим и спечели срещата.

Днес се изиграха 7 от 8-те мача, като отложената среща е Звездец (Горна Малина) – Нефтохимик.