Фантастичен гол засили още повече Етър към топ 6

септември - етър (3)

Етър победи с 2:0 Септември в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Домакините стигнаха до успеха с феноменален гол на Велко Батрович в 28-ата минута и още един на Крум Стоянов в 85-ата.

Успехът приближи „виолетовите“ само на точка от шестия Черно море. Септември остава на 13-а позиция с 14 т.

Гостите създадоха първата по-сериозна опасност. В 11-ата минута разбъркване в наказателното поле на Христо Иванов завърши с удар на Бенга, който обаче срещна крака на Венци Василев.

Етър откри резултата в 28-ата минута, когато Велко Батрович отлебяза рядко красиво попадение. Той преодоля защитник на Септември, влезе в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл на съперниковата врата – 1:0

Септември създаде добра възможност да се върне в мача, но ударът на Георги Русев не сполучи.

През втората част Етър тръгна да търси втори гол, за да реши мача, и това се получи в 76-ата минута, когато при контаатака Крум Стоянов не остави шансове на Янко Георгиев и направи резултата 2:0.

Удари на Тилев и Стоичков от Септември не намериха целта при най-интересните положения пред вратата на Етър. В последните минути Септември опита да реализира поне почетен гол, но не сполучи.

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 21. Венцислав Василев, 6. Аласана Мане, 10. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов, 14. Иван Скерлев, 25. Крум Стоянов, 22. Никола Колев, 16. Пламен Гълъбов, 8. Румен Руменов, 88. Флорент Боджадж

СЕПТЕМВРИ: 21. Янко Георгиев, 8. Борис Галчев, 5. Александру Бенга, 10. Асен Чандъров, 7. Георги Русев, 22. Георги Стоичков, 25. Иван Стоянов, 20. Ишмаел Байду, 19. Крис Гади, 16. Стилиян Николов, 26. Фабиано Алвеш