А-а-а, можело значи! След „дантелата“ в Разград, Славия заигра и се изгаври с несъстоятелниците от Верея

Славия Верея 11

Славия записа изразителна победа с 4:0 над Верея в последния си мач за 2019 г. На „Васил Левски“ „белите“ показаха, че могат да играят и футбол, а не само да стоят в глуха защита и да чакат да им вкарат гол, както бе срещу Лудогорец в Разград в миналия кръг.

Славия на два пъти удари лявата греда зад Богомил Цинцарски след 40 секунди играта, а ударите бяха дело на Илиян Мицански и Георги Йомов. В петата минута Галин Иванов разтресе и напречната греда с мощен удар от 10 метра. До 17-та, в която Янис Карабельов откри резултата след поредица от грешки в защитата на Верея, „белите“ изпуснаха още поне 3 чисти голови положения.

В 29-та Цинцарски си вкара куриозен автогол за 2:0. Галин Иванов стреля от движение, вратарят спря топката на голлинията, но в опита си да я улови я бутна зад голлинията. Стражът обаче е последният виновник за погрома, след като направи над 10 спасявания в целия мач и определено е основната причина Верея да не се прибере грозно унижен в Стара Загора.

Иначе през второто полувреме Илиян Мицански отбеляза два гола след удари отблизо в 67-та и 72-та минути.

Славия събра 24 точки и ще завърши 2018 г. на 9 място в Първа лига, ако утре Локо Пд не спечели срещу Черно море. „Черно-белите“ са с 22. Верея пък си остава на дъното с едва 5 точки от 20 мача.

Славия – Верея 4:0
1:0
Карабельов 17′
2:0 Цинцарски 28′ (аг)
3:0 Мицански 67′
4:0 Мицански 72′

Славия: 32. Стергиакис, 25. Александров, 3. Марем, 38. Гамаков, 19. Велковски, 8. Шоколаров, 10. Карабельов (23. Узунов 83′), 35. Йомов, 33. Иванов (к) (20. Кръстев 76′), 37. Ашковски (17. Цветанов 71′), 22. Мицански
Старши треньор: Златомир Загорчич

Верея: 22. Цинцарски, 3. Коуроупис, 4. Мачадзе, 5. Косут, 15. Василиев (к), 33. Йоргенсен, 28. Александер, 32. Рюстемов, 8. Станчев (30. Аличков 83′), 11. Вушорович (21. Илиев 46′), 77. Мартинович (9. Маламов 46′)
Старши треньор: Небойша Миличич