Фаворитки изхвърлиха Томова и Шиникова в Дубай

Изабел Шиникова

Българките Виктория Томова и Изабелла Шиникова отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство.

Първата ракета на България Виктория Томова загуби с 4:6, 2:6 от поставената под №4 в схемата Евгения Родина от Русия за 74 минути игра.

Вики поведе с 4:2 в първия сет, но до края на мача спечели само още два гейма. Томова направи четири пробива в срещата, но допусна седем.

Виктория заработи 14 точки за световната ранглиста, където е №152.

Шиникова отстъпи на водачката в схемата Кристина Младенович (Франция) с 3:6, 2:6 за 73 минути.

Изабелла навакса на два пъти пробив пасив в първия сет, но след 4:3 настоящата № 43 в света Младенович взе седем от следващите осем гейма. Преди този мач Шиникова, която започна от квалификациите записа четири поредни победи.

Тя заработи 20 точки за световната ранглиста, в която заема 271-ото място.

По-късно днес Шиникова и Ралука Шербан от Кипър ще играят срещу румънките Дину и Миту.