Мега скандал под Околчица! Божинов се нахвърли на Томаш и Бербатов, прати ги да…

Левски Ботев Враца 1 Валери Божинов
Левски Ботев Враца 2 Валери Божинов

Голям скандал се е разразил във Враца на полувремето на мача Ботев – Берое (0:1). Звездата на домакините Валери Божинов е направил за резил треньора на гостите Александър Томаш, на когото се нахвърлил гневно, пише Блиц.

Невъздържаната реакция на бившия нападател на Ювентус и Манчестър Сити била провокирана от скандалната дузпа, която Берое получи след артистично падане на Вандерсон. Мартин Камбуров реализира от бялата точка малко преди почивката и гостите спечелиха незаслужено трите точки.

На полувремето Божинов бил толкова бесен, че се нахвърлил на Томаш в тунела на път към съблекалните.

„Ти си най-смешният треньор! Отивай при твоя приятел Бербатов и си пишете книгите!“, разкрещял се Валери на наставника на Берое, като по този начин засегнал и бившия голмайстор на Манчестър Юнайтед.

Томаш се вцепенил, след като Божинов му се разкрещял право в лицето, като не посмял да му отвърне.

Треньорът на Берое обаче се оплакал пред играчите си в съблекалнята, разказвайки им как Валери го атакувал гневно.

По време на интервютата след незаслужената победа наставникът на тима от Стара Загора нарочно прикрил случилото се в тунела на полувремето, като решил да не се оплаква от Божинов, тъй като не искал скандалът да прераства.