Исторически старт на новия сезон в биатлона! България никога не е била толкова напред!

биатлон красимир анев

Днес (02.12) в Поклюка (Словения) стартира новият сезон по биатлон. Първите два старта от програмата бяха спринтова и класическа смесена щафета.

Българските биатлонисти записаха най-добрия си резултат в класическия вариант на отборното смесено бягане. Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Красимир Анев и Владимир Илиев използваха общо 9 допълнителни патрона и финишираха на 11-та позиция в крайното класиране.

Отборът на Франция спечели победата в състезанието без особени проблеми., Анаис Бескон, Жустин Бреза, Мартен Фуркад и Симон Дестийо използваха само 5 резервни патрона и триумфираха в надпревара.

Исторически успех постигнаха спортистите от Швейцария, които използваха 9 допълнителни патрона и финишираха на второ място. Призовата тройка оформи отборът на Италия с една обиколка и осем резервни патрона.

По-рано през деня се проведе и спринтовата щафета, където победата бе за представителите на Норвегия. На почетната стълбичка стъпиха също Австрия и Украйна.

Българският тандем в състав Даниела Кадева и Антон Синапов приключиха надпреварата на 18-то място.