Царско село продължава терора си във Втора лига! Лидерите удариха Литекс пред погледа на Стойчо Стоилов

Царско Село Ботев Гълъбово (25)

Лидерът във Втора лига Царско село продължава уверения си поход към елита. Момчетата на Никола Спасов се справиха с поредното тежко препятствие по пътя си, като надделяха с 3:1 над Литекс като домакини.

Още в 11-та минута Георги Хашев откри в полза на „царете“, но ловчанлии изравниха чрез Добромир Бонев само шест минути по-късно. До почивката имаше много интересни моменти пред вратата на гостите, но голове нямаше. И така развръзката остана за втората част.

Две минути след подновяването на играта Емануил Манев даде отново аванс на домакините, а четвърт час преди края на мача голмайсторът им Георги Минчев реализира за 3:1 и оформи по този начин крайния резултат. Мачът се игра пред погледите на бившия главен мениджър на Литекс Стойчо Стоилов, както и на бившия нападател на Локомотив София Саша Антунович.

След тази развръзка Царско село събра 43 точки на върха, отново със седем пред втория Монтана. Литекс остава на шестата позиция с 22 точки.