Царско село дръпна с 10 точки на върха след бой над Струмска слава

Царско Село Ботев Гълъбово (22)

Царско село вече има аванс от десет точки на върха във временното класиране на Втора професионална лига, след като победи с 3:1 гостуващия Струмска слава в мач от XV кръг, а преследвачът Монтана играе в понеделник.

Момчетата на Никола Спасов поведоха с класическа преднина до 64-ата минута и в крайна сметка се поздравиха с пети последователен успех в първенството.

Божидар Кацаров откри резултата в 15-ата минута, а в 30-ата Петър Иванов бе точен за 2:0.

В 64-ата пък Георги Минчев вкара „дежурния“ си гол и вече има 14 попадения в също толкова срещи от Втора лига.

Почетното попадение за гостите бе дело на Кристиан Тасев, оформил крайния резултат в 71-ата минута.