Българин мачка на джудо в Холандия! Прибира се със златото!

1

Българинът Ивайло Иванов спечели златния медал в категория до 81 килограма на турнира по джудо от веригата Гран При в Хага (Холандия).

Иванов стартира с успех с „вадзари“ над молдовеца Никон Забороскюк, а след това записа пет последователни чисти победи с „ипон“ над Саейд Молаей (Иран), Виктор Буш (Швеция), Влад Вишан (Румъния), Джим Хайман (Холандия) и на финала над Фrанк Де Вит (Холандия).

Другите трима български представители отпаднаха рано в турнира. В категория до 60 килограма Валентин Алипиев загуби на старта с „ипон“ от представителя на домакините Тонике Цякадоеа, а в същата категория Янислав Герчев падна също в първия кръг с „вадзари“ от монголеца Амартувшин Дашдаваа.

При 66-килограмовите Божидар Темелков започна с победа с „ипон“ над Матей Поляк (Словакия), но във втория кръг претърпя поражение с „ипон“ от Петар Задро (Босна и Херцеговина).