България U19 писа шестица на Гибралтар! Нападател вкара хеттрик за десет минути

viberimage2

Юношеският национален отбор на България до 19 г. постигна впечатляваща победа над връстниците си от Гибралтар с 6:0 във втория си двубой от квалификационна група 13 за Евро 2019.

Двубоят се игра на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен, а убедителната победа доближи момчетата на Ангел Стойков само на точка от класиране за Елитния квалификационен кръг.

Младите „лъвчета“ имаха огромно превъзходство през целия двубой и можеха да постигнат още по-изразителен успех. Крайният бранител Митко Митков откри в 8-ата минута с аткрактивен изстрел от дистанция, копие на попадението, с което донесе точката за България U19 в първия мач от групата срещу Румъния U19 (1:1).

Почти веднага след това Преслав Боруков добави втори гол, а само в рамките на десет минути нападателят на английския Шефилд Уензди оформи своя хеттрик, с който резултатът набъбна на 4:0. До почивката нашите реализираха още едно попадение, дело отново на Митков, а крайният резултат оформи резервата Емануил Личев в 52-ата минута след асистенция на Добрев. Българските футболисти отправиха цели 16 изстрела към вратата на Кристиан Лопес, 8 от които точни.

След разгромната победа „лъвчетата“ са на второ място в класирането в квалификационната група с 4 точки и голова разлика 7-1. В другия двубой от днешната програма Гърция U19 спечели с 5:3 над Румъния U19 и оглави класирането с пълен актив от 6 точки, докато северната ни съседка остава на трето място с 1 точка.

След 3 дни – на 20 ноември от 14:30 ч., отново в Сливен, нашите се изправят срещу Гърция U19 в пряк сблъсък за първото място. Дори равенството обаче ще е достатъчно на България U19 да се класира за Елитния квалификационен кръг, тъй като напред продължават първите два тима в крайното класиране.

Съставът на България: 12. П. Иванов, 15. Борисов, 3. Арсов, 22. Попов, 19. Митков (46 – 16. Дичев), 6. Антов (23 – 8. Личев), 14. Милошев, 10. Янков (62 – 17. Стоянов), 11. Добрев (69 – 18. Ангелов), 7. Минчев (46 – 13. Кельовлуев), 9. Боруков.

Голмайстори: 1:0 Митков 8, 2:0 Боруков 12, 3:0 Боруков 20, 4:0 Боруков 22, 5:0 Митков 26, 6:0 Личев 52.