Уникално! Стаматова спаси шест мачбола за велик обрат срещу молдовка

Юлия Стаматова

Българките Юлия Стаматова и Габриела Михайлова се класираха за втория кръг на турнира по тенис в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Стаматова спаси шест мачбола и направи уникален обрат срещу Виталия Стамат от Молдова. Поставената под номер 2 българка победи с 1:6, 7:6(2), 7:6(6) за 3:04 часа игра.

Във втория сет Стаматова изоставаше с 2:5, но успя да стигне до тайбрек. В него българката беше убедителна и спечели с 7:2 точки.

В третата решителна част българката отново допусна изоставане от 2:5. Тя изравни резултата на 5:5, а при 5:6 спаси два мачбола. В тайбрека Стаматова имаше пасив от 2:6, но спечели следващите шест точки за 8:6.

Огромен принос за обрата имаха и националите на България до 12 години, които я подкрепяха по време на мача. Родните таланти участват на турнир от трета категория на Тенис Европа.

Габриела Михайлова победи квалификантката Тина Цветкович (Словения) с 6:3, 6:4 за 1:43 часа.

Стаматова и Михайлова заработиха по 1 точка за световната ранглиста и по 294 долара.

Преминалата през квалификации Зиновия Ванева загуби от третата поставена Агнеш Букта (Ун).