Ивет Горанова с исторически бронзов медал на световното в Мадрид

Българката Ивет Горанова записа историческо постижение на световното първенство по олимпийско карате за мъже и жени в испанската столица Мадрид. Горанова спечели бронзовия медал в категория до 55 килограма „Кумите“, която е една от олимпийските категории. В спора за отличието българката победи Сара Ямада от Япония с 3:2 съдийски гласа, след като редовното време завърши 1:1.

Това е най-големият успех, постиган от български състезател на световно първенство по карате за мъже и жени и най-голям успех в историята на олимпийското карате в България. Това доближава Горанова много до спечелването на квота за Олимпийските игри в Токио 2020. Ивет Горанова, която е през 2018-а навърши 18-години, дебютира на световно първенство при жените. В нейната категория имаше общо 75 състезателки.