Евтимова отпадна на 1/4 финалите в Анталия

7 Dni Sport09.11.2018
Диа Евтимова

Диа Евтимова беше неузнаваема и загуби четвъртфиналния си мач от ежеседмичния турнир в Анталия (Турция), който е с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставената под №2 българка не можа да намери играта си и отстъпи след само 67 минути на корта пред представителката на домакините Зейнеп Сонмез с 2-6, 1-6. Играещата с „уайлд кард“ Сонмез направи цели пет пробива, докато Евтимова пропусна и двете появили се пред нея възможности за брейк.

След около час Евтимова в партньорство с унгарката Агнеш Букта ще игра на полуфинал при двойките срещу Джемра Анил (Търция) и Габриела Николое Татаруш (Румъния).