Струмска слава е първият 1/4-финалист за Купата на България

7 Dni Sport30.10.2018
Струмска слава - Лудогорец 2

Ясен е първият 1/4-финалист в тазгодишното издание на турнира за Купата на България. Това е втородивизионният Струмска слава. Отборът от Радомир се наложи с 3:1 на свой терен над друг отбор от Втора лига – Черноморец (Балчик).

Струмска слава стигна до първите си два гола в рамките на 2 минути. В 21-ата Александър Аспарухов беше точен за 1:0, а само секунди по-късно Георги Янев покачи на 2:0.

Гостите от Черноморец се върнаха в мача в 69-ата минута, когато името си сред голмайсторите записа Румен Александров. Над всички в този мач обаче беше Александър Аспарухов. В 83-ата минута той отбеляза втория си гол в срещата и класира Струмска слава на 1/4-финал. Със сигурност този отбор ще е мечтан съперник за грандовете ни, които продължат напред.