Томас Бах и Красен Кралев аплодираха поредния медал за България от Мондиала в Будапеща

7 Dni Sport27.10.2018
Красен Кралев и шампиони по бразилско джу-джицу - Николай Николов и Иво Георгиев

Шефът на МОК Томас Бах и министърът на младежта и спорта Красен Кралев аплодираха Айк Мнацканян, който спечели бронзов медал на Мондиала в Будапеща.

Ето какво написа Кралев в социалната мрежа Фейсбук след отличието:

„Пълен комплект медали за България от Световното по борба за мъже и жени в Будапеща!Натурализираният само преди месец арменец Айк Мнацканян победи с техническо превъзходство, само за 52 секунди, алжиреца Тарек Азис Бенаиса и пред погледа на президента на МОК Томас Бах спечели бронзов медал за България в кат. до 72 кг при класиците. Това е трети медал за България от първенството, след шампионската титла на Тайбе Юсеин (кат. до 62 кг) и среброто на Биляна Дудова( кат. до 57 кг). Така борбата, заедно с художествената гимнастика се превърнаха в най-успешните български спортове за 2018 година