Топалова е на победа от основната схема в Австралия

7 Dni Sport22.10.2018
Гергана Топалова

Гергана Топалова записа втора победа в квалификациите на турнира в Бендиго (Австралия) с награден фонд от 60 хиляди долара.

Талантливата българка се наложи със 7:5, 1:6, 7:5 над петата поставена Харуна Аракава от Япония за 2 часа и 52 минути игра. Топалова успя да обърне първата част от 3:5 до 7:5. В третия решителен сет Гергана спечели три поредни гейма от 4:5 до 7:5. В първия кръг на пресявките Топалова разгроми с 6:1, 6:0 представителката на домакините Куин Сун. За влизане в основната схема българката ще играе срещу третата поставена Джуди Бъридж от Великобритания, която е № 448 в света. Бъридж елиминира другата българка Петя Аршинкова във втория кръг на квалификациите. Държавната шампионка на България се отказа при резултат 0:6, 1:4. В първия кръг на пресявките Аршинкова победи със 7:5, 6:1 Оливия Симонс от Австралия.