Исторически момент за най-добрият български баскетболист! Везенков ще помни винаги тази драматична победа на Олимпиакос

Александър Везенков

ългарският баскетболен национал Александър Везенков записа историческо постижение. Той премина границата от 1000 точки в гръцкото първенство при победата в мача на „Олимпиакос“ със 77:74 срещу „Кими“.

Везенков приключи със седем точки и вече има 1005 в местния шампионат. Към актива си в срещата той добави шест борби и две асистенции.

Съотборникът му Евангелос Мандзарис премина границата от 1500 точки.

„Олимпиакос“ спечели мача драматично в последните секунди. Аксел Тупан стреля точно и с коша си 16 секунди преди края донесе победата на отбора.

До четвъртата част двата отбора си разменяха водачеството многократно. В последните десет минути мачът беше много оспорван, като Везенков допринесе с важни стрелби.

Най-резултатен стана Найджъл Уилямс-Гос с 15 точки за победителите, а Никола Милутинов и Тупан донесоха съответно 14 и 12.