10 българчета ще участват на финалите на „Kinder+ Sport“

7 Dni Sport09.10.2018
kinder_finali_nica-3

10 родни тенисисти ще вземат участие на финалния световен турнир от веригата „Kinder+ Sport“.

Надпреварата ще се проведе между 10 и 14 октомври на кортовете на академията на Патрик Муратоглу в Ница. В състезанието ще участват деца в четири възрасти от 9 до 12 год.

Осем родни тенисисти се класираха за финалите, след като спечелиха турнирите в България. В рамките на пет турнира от март до август във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. българските деца се съревноваваха помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там участие ще вземат и националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Ето и родните тенисисти които се класираха за финалите на веригата „Kinder+ Sport“.

Това са:

Калоян Шиков (TK „Ямбол 2005“), гр.Ямбол – момчета 9 г.

Елеонора Тонева (TK „15:40“), гр.София – момичета 9 г.

Николай Бунчев (TK „Бароко Спорт“), гр.София – момчета 10 г.

Силвия Стайкова (TK „Роза“), гр.Казанлък – момичета 10 г.

Ивайло Симеонов (TK „Кристи“), гр.Дряново – момчета 11 г.

Ивона Савекова (TK „Пиронкови“), гр.Пловдив – момичета 11 г.

Христиан Биджев (TK „Малееви“), гр.София – момчета 12 г.

Ива Иванова (TK „Железничар 1996“), гр.Пловдив – момичета 12 г.

Участието на най-добрите млади български тенисисти на турнира „Киндер + спорт “ е по Програмата „Тенисът – Спорт за всички“, която е финансирана от Министерството на младежта и спорта.

В допълнение към основната група в турнира ще участват още две българчета. Това са Иван Иванов (ТК „Испано“), гр. Варна – момчета 10 г. и Яна Кирчева (TK „15:40″), гр.София – момичета 12 г.

Треньори на родните таланти са Велиан Бакалов и Златка Петрова.

„Киндер+ Спорт“ e международен социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.