ТК „15-40“ и ТК „Славия Бомел 9“ станаха шампиони на „Регионално лично-отборно първенство (Снимки)

7 Dni Sport02.10.2018
3

ТК „15-40″ при момчетата и ТК „Славия Бомел 9″ при момичетата спечелиха титлите на „Регионално лично-отборно първенство“ до 12 г. в София. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК „Дема“.

При момчетата първото място спечели ТК „15-40″ в състав (Стефан Тонев, Константин Кирчев, Борис Борисов). Второто място спечели ТК „Про спорт“ (Мартин Боянов, Мартин Стоянов, Делян Петков), а третото ТК „Вектор ТС“ (Денис Гроздев, Самуил Пешев, Александър Стефанов).

При момичетата шампион стана ТК „Славия Бомел 9″ в състав (Андреа Иванова, Виктория Ташева, Дара Марчева). Втори се класира ТК „Дема“ (Кристина Василева, Андрея Глушкова, Мария Димитрова), а трети ТК „1882″ (Алиса Борисова, Ния Митова, Адела Радкова).

На сингъл момчетата Стефан Тонев ТК „15:40“, гр.София победи във финала със 7:5 Константин Лечев ТК „Диана“, гр.София. В мач за третото място Владимир Марков ТК „Дема“, гр.София се наложи с 6:3 над Виктор Стайков ТК „Бароко Спорт“, гр.София.

На сингъл при момичетата Мира Василева ТК „Малееви“, гр.София победи във финалната среща Андреа Иванова ТК „Славия Бомел 9“, гр.София с 6:2. На трето място се класира Яна Кирчева ТК „15:40“, гр.София след успех с 6:2 над Кристина Василева ТК „Дема“, гр.София.