Световният шампион спря сръбския устрем и излиза за всичко или нищо срещу Италия

1

Мъжкият национален отбор на Полша остава в битката за титлата на световното първенство. „Дружина“ се наложи над Сърбия с 3:0 (28:26, 28:26, 25:22) във втори двубой от група J на надпреварата, изигран в „Пала Алпитур“ в Торино. Въпреки това, сърбите се класираха на полуфинал след победата над Италия с 3:0 гейма вчера. Така двата отбора имат еднакъв точков актив, но волейболистите на Витал Хайнен са и с мач по-малко.

Най-резултатен бе Бартош Курек с 15 точки (2 аса), 14 добави Михал Кубяк (4 блокади, 1 ас). За „плавите“ Урош Ковачевич завърши с 14 точки (1 блокада, 1 ас), Александър Атанасийевич завърши с 11 точки (1 ас).

Днес е последният двубой от групата – „червено-белите“ излизат срещу Италия, която в сряда загуби от Сърбия с 0:3 гейма. Италианците трябва да победят с по-голяма точкова разлика, ако искат да се класират на полуфинали.