Верея е последният осминафиналист за Купата след драма с дузпи срещу Спартак (Варна)

30_5

Верея е последният осминафиналист на турнира за Купата на България, след като спечели в Балчик срещу Спартак (Варна) след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора си вкараха по един гол, а в продълженията нов такъв така и не падна. При дузпите старозагорци вкараха 5 срещу 4 на своя съперник.

През първото полувреме играта бе равностойна, като се водеше между двете наказателни полета. В 10-ата минута Валентин Веселинов от Спартак прехвърли стената от фаул, но топката отиде право в ръцете на вратаря. В 22-ата минута Верея стигна до първото си сериозно положение, но Денислав Станчев от малкия пеналт изкара топката в аут. В 35-ата минута Милен Николов изгуби топката, Вушорович напредна с нея, но Иван Атанасов излезе предвидливо и изби удара. Вратарят се справи и с добавката на Маламов.

В 48-ата минута се стигна до спорно положение пред вратата на Верея. Вратарят Цинцарски хвана топката пред самата голлиния и се строполи върху Васко Боев. Спартаклии поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени от съдията. В 63-ата минута феновете на Спартак запалиха факли и целия стадион бе обхванат от дим. Съдията прекъсна срещата за повече от 3 минути, докато димната завеса се разсея. В 72-ата минута Милан Вушорович бе оставен непокрит пред големия пеналт и с майсторски удар насочи неспасяемо топката в левия горен ъгъл – 0:1. В 82-ата минута Валентин Веселинов нахлу с топката към наказателното поле и след удар и рикошет в защитник тя отскочи към Ивайло Русев. Последният финтира бранител и със страхотен шут от малък ъгъл заби кълбото под гредата – 1:1. Русев и съотборниците му изпадаха в еуфория и отидоха да поздравят агитката. Двама фенове слязоха до тях на тъчлинията и започнаха да прегръщат футболистите. До края на редовното време нов гол не падна и се стигна до продължения.

В 105-ата минута силно пазещият ввратар на Спартак Иван Атанасов изпъкна с поредна добра намеса и изби коварен удар на Билел Малек в корнер. През второто продължение нов гол не падна и така се стигна до изпълнението на дузпи.

При тях спартаклии пропуснаха три пъти, а играчите на Верея – два пъти.

При дузпите: Милан Вушорович – 1:0, Васко Боев – 1:1, Здравко Илиев – 2:1, Александър Йовчев – 2:2, Иво Иванов – Иван Атанасов спасява, Тодор Маринчев – 2:3, Билел Малек – удар в аут, Валентин Веселинов – Богомил Цинцарски спасява, Тафилос Кауранис – 3:3, Боян Илиев – Цинцарски спасява, Денис Василев – 4:3, Ивайло Русев – 4:4, Стефан Аличков – 5:4, Стефан Иванов – вратарят спасява.

Спартак: Иван Атанасов, Александър Йовчев, Милен Николов (90 Иван Великов), Боян Илиев, Стефан Иванов, Васко Боев, Ивайло Русев, Тодор Маринчев, Илиян Неделчев (106 Карачоров), Валентин Веселинов, Даниел Димитров (79 Владислав Георгиев)

Верея: Богомил Цинцарски, Здравко Илиев, Годердзе Мачадзе, Емил Йоргенсен, Денис Василев, Билел Малек, Сейдина Диара, Стефан Аличков, Денислав Станчев (95 Кауранис), Милан Вушорович, Станислав Маламов

Главен съдия: Станислав Ставров, асистенти Александър Атанасов, Никифор Велков

Жълти картони: Веселинов, Маринчев