И при Вальо, и при Петко – все тая! Авиаторите заровиха нос в калта и в Ловеч

Локо Пд-ЦСКА1948-32

Афиширалият амбиции за класиране в Първа лига ЦСКА 1948 продължава да буксува здраво във Втора лига и при новият си треньор Петко Петков. След като Валентин Илиев бе уволнен заради незадоволителни резултати, Авиаторите не успяха да запишат победа и във втория мач на Петков, въпреки че той имаше на разположение 2 седмици пауза в шампионата, за да внедри своите идеи в отбора. В миналия кръг „1948“ направиха 0:0 с дубъла на Лудогорец, а днес загубиха с 0:1 гостуването си на Литекс в Ловеч. Столичният отбор, който играе мачовете си на „Васил Левски“ поради липсата на собствен стадион, не представи нищо атрактивно на терена, като очевидно се мъчеше в нападение, успявайки да създаде само една чиста ситуация за гол. За сметка на това попадение на Тонислав Йорданов за Литекс бе отменено правилно заради засада през първото полувреме, а в началото на второто Авиаторите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Веселин Васев.

В 55-та минута голмайсторът на Втора лига от миналия сезон Светослав Диков не успя да вкара от 4-5 метра за гостите и само 4 минути по-късно Литекс закономерно поведе. Попадението отбеляза със страхотен удар от около 30 метра левият бек Денислав Мицаков. Той прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Емил Михайлов.

С победата, която е втора поредна за тях, момчетата на Живко Желев се изкачиха до седмото място с 10 точки, само на две зад днешният си съперник.

ЛИТЕКС – ЦСКА 1948 1:0

1:0 Денислав Мицаков 59

ЛИТЕКС: 13. Петров, 18. Мицаков, 5. Ганев, 33. Николов, 88. Турицов, 16. Ив. Иванов, 10. Г. Иванов, 9. Йорданов, 77. Тафраджийски, 23. Митрев, 21. Капитанов

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 12. Дяков, 18. Попов, 15. Слаев, 22. Васев, 6. Димов, 11. Стефанов, 21. Огнянов, 7. Минков, 3. Зюмбулев, 27. Диков