Невероятно! Италия започна с победа, но само вижте къде побра 11 000 зрители

7 Dni Sport10.09.2018
Националният волейболен отбор на Италия започна по възможно най-добрия начин участието си на Световното първенство, на което е домакин заедно с България. „Скуадра адзура“ се наложи без проблем над Япония с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) в първия си мач от Група А на шампионата, игран тази вечер пред невероятните над 11 000 зрители на открито на „Форо Италико“.

Срещата бе гледана на живо от президентът на Италия Серджо Матарела в присъствието на президента на Италианския олимпийски комитет Джовани Малаго и този на Международната волейболна федерация (FIVB) Аари Граса.

Италия направи първата точка в мача, след което наложиха играта си и спечелиха първия гейм с 25:20 благодарение на Иван Зайцев и Филипо Ланца. Японците показаха малко повече кураж и характер във втората част, но все пак „адзурите“ надделяха с 25:21 след силни изяви на Османи Хуанторена и Даниеле Мацоне. Момчетата на Джанлоренцо Бленджини имаха най-големи затруднения в третия гейм, но в крайна сметка го спечелиха с 25:23, с което започнаха чудесно на Мондиал 2018.

Най-полезен за италианския тим бе Иван Зайцев с 13 точки (2 блока, 2 аса), а Османи Хуанторена (1 блок) и Филипо Ланца (1 блок) добавиха по 11 точки за победата. За Япония Исей Отаке също приключи с 11 точки.

Следващите мачове на отборите са в четвъртък (13 септември), когато Япония играе срещу Доминиканската република от 18,00 часа, а Италия срещу Белгия от 22,15 часа българско време.