Бонева и Донков с 14-то място в смесеното отборно състезание на 10 метра пистолет на световното

1

Българите Антоанета Бонева и Самуил Донков завършиха на 14-то място в смесеното отборно състезание на 10 метра пистолет на световното първенство по спортна стрелба в Чануон (Република Корея).

Бонева и Донков постигнаха 765 точки и останаха на 6 точки от топ 5, които продължиха на финала. Световни шампиони станаха руснаците Виталина Бацарашкина и Артьом Черноусов.

В смесената отборна надпревара на 10 метра пушка българите Антон Ризов и Таня Звискова се класираха на 57-а позиция с 821.4 точки в квалификациите, на 14.6 точки от място във финала. Победители станаха китайците Жочжу Жчао и Хаожан Ян. На 50 метра пистолет при юношите Кирил Киров се нареди 20-и с 532 точки. Златния медал заслужи Арджун Синг Чеема (Индия) с 559 точки.