Топалова остана на крачка от полуфинал в Холандия

7 Dni Sport31.08.2018
Гергана Топалова

Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в холандския град Харен с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под №4 Топалова загуби от представителката на домакините Ариане Хартоно с 5:7, 3:6 за 96 минути.
Топалова започна силно, но изпусна сетбол при 5:2 гейма и още два сетбола при 5:4, след което допусна обрат. Във втората част Хартоно поведе с 5:2 и запази преднината си, за да триумфира. Топалова заработи 2 точки за световната ранглиста.

В турнира на двойки Топалова и Дария Кузър от Холандия загубиха на полуфиналите с 4:6, 2:6 от холандките Хартоно и Ламенс.